Naposledy aktualizováno: 27.06.2022 10:34:05
Na úvodní stranu

Obecní knihovna Bělkovice-Lašťany

"Dům, v němž není kniha, podobá se tělu bez duše."

Cicaro

Co najdete v knihovně

 

Kromě velkého výběru knih pro děti a dospělé zde najdete časopisy a počítače s vysokorychlostním připojením na internet s běžnými programy. K dispozici je také kopírka a  tiskárna.

 

V knihovně můžete nejen si knihy půjčovat, ale také si je tady číst. Máme asi 3400 titulů z beletrie, detektivek, kriminálních příběhů, scifi, naučné literatury pro děti i dospělé, pohádky a encyklopedie.

 

Knihovna registruje cca 110 čtenářů, kteří si ročně vypůjčí kolem 3098 knih a asi 223 periodik. Největší procento čtenářů tvoří děti.

 

 

Jak se stát čtenářem

 

Čtenářem knihovny může být každý občan žijící na území ČR. Po předložení občanského průkazu a zaplacení registračního poplatku na jeden kalendářní rok, který činí 70 Kč za dospělého, 50 Kč za dítě, 50 Kč za studenta, 50 Kč za seniora, obdržíte čtenářsky průkaz, který Vás oprávňuje k využívání knihovních služeb. Registrace dětí do 15 let je jen se souhlasem rodičů.

 

Výpůjční lhůta je jeden měsíc. Potřebujete-li dokument déle, můžete před uplynutím výpůjční lhůty požádat osobně nebo e-mailem o prodloužení výpůjčky. Jinak se vystavujete povinnosti zaplatit poplatky z prodlení dle ceníku, který je k dispozici v knihovně. Dokument, o který je zájem a je právě půjčený, si čtenář může rezervovat. Po vrácení dokumentu bude uvědoměn SMS nebo e-mailem.